FSFinalWord.cz

Prosinec 12, 2016

Friday Edition: Stůl pro tři

Andrej Babiš podle včerejšího Reflexu nedávno večeřel ve třech s Petrem Robejškem a Markem Dospivou. Před více než dvěma lety jsme se ptali, jestli bude chtít Babiš vmáčknout ke stolu oligarchů další židli, anebo někoho vytlačit. On ale už setkání sám svolává. Takový je oligarchistický vývoj u nás.

 

Běžné slovo to není, ale pentarchie znamená vládu pěti nebo řídicí orgán o pěti členech. Zrovna když se Pět rodin uvelebovalo v pozici státní pentarchie, vetřel se mezi ně Andrej Babiš a chtěl ke stolu přistavit šestou židli. Nezvaný host je horší než Tatar, jak se říká v Rusku. Ještě lepší než vmáčknout ke stolu další židli a vytvořit hexarchii by pro Babiše bylo vytlačit jednu nebo dvě z Pěti. Ve svých dosavadních útocích se zaměřoval hlavně na J&T (Křetínský/Tkáč/Roman). V nedělních Otázkách Václava Moravce zvýšil svůj vklad ve hře. Zeptal se, proč Miroslav Kalousek jako ministr financí dovolil, aby Penta vyvedla 4 miliardy Kč z Letiště Praha, když letišti prodala předražené pozemky pro údajnou stavbu ranveje. Jestli to tak bude pokračovat, Penta se může rozloučit s představou, že Letiště Praha zaplatí další horentní částku a zbaví ji Letiště Vodochody. Babiš začíná zásadním způsobem narušovat obchody pentarchie.

 


Občas se zde v pátek budeme ohlížet do minulosti a přinášet vám v češtině Final Wordy, které mají co říct i dnes. Článek původně vyšel 2. července 2014 pod názvem "Na řadě je Penta".

Vytištěno z: http://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2016-12-02

© 2020 E.S. Best s.r.o.