FSFinalWord.cz

Říjen 10, 2016

Friday Edition: Soros vs. Bush

George Soros byl jedním z nejhlasitějších kritiků politiky George W. Bushe. Na toto téma napsal i dvě knihy. Ta první z roku 2004 obsahuje dvě odvážná tvrzení o „bublině“ a „zneužití“ už v názvu – Bublina americké nadvlády: Jak napravit zneužití americké síly.

 

Soros v knize tvrdí, že „pomýlená honba za americkou nadvládou“ za Bushe byla bublinou, která musela prasknout. Stěžuje si, že válka proti teroru dostala přednost před propagací politických a ekonomických reforem, a že s šířením demokracie nepomohla. Celé je to podle Sorose tím trestuhodnější, že šíření demokracie bylo použito k ospravedlnění invaze do Iráku.

 

Ve své další knize Věk omylnosti: Důsledky války s terorem srovnává Bushe s nacisty a komunisty. Soros říká, že Bush vylepšil jejich „politiku strachu“ za použití inovací z oblasti marketingu a reklamy. Dodává, že válka proti teroru byla kontraproduktivní a zhoršila vztahy se spojenci.

 

Soros podpořil Baracka Obamu a nyní stojí za Hillary Clintonovou, od které se čeká, že bude pokračovat v Obamově současné politice. Tu můžeme překřtít na „Bush Light“ – více válek (sedm), ale méně amerických obětí. Obama navíc do své politiky zařadil agendu lidských práv pro všechny, na což Soros slyší.

 

Sorosova vlastní politika se dostala pod drobnohled poté, co DCLeaks zveřejnily řadu emailů jeho organizace Open Society Fund. Caroline B. Glick koncem srpna v deníku Jerusalem Post napsala, že cílem Sorosovy filantropické činnosti je oslabit schopnost státních a místních úřadů v západních demokraciích prosazovat zákony a hodnoty svých společenství. Soros touží po zmatku a chaosu, dodala.

 

Čím více informací člověk má, tím více se zdá, že Soros vlastně Bushe neměl rád proto, že šlo o konkurenta. Oba dodávali na stejné trhy téměř identický produkt.

 

Článek původně vyšel v anglickém znění v placeném zpravodaji Friday Edition.

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2016-10-07

© 2024 E.S. Best s.r.o.