FSFinalWord.cz

Leden 01, 2017

Friday Edition: Střídání stráží

Takto jsme komentovali střídání stráží v Americe před osmi lety. Stačí vyměnit některá jména a jádro sdělení zůstává takřka nezměněné.

 

Američané dnes uvítají nového prezidenta a mnozí z nich mají velká očekávání. Američané v Praze dnes přijdou o svého velvyslance a někteří uvažují nad tím, co přinese ten příští, nominovaný Barackem Obamou. Na rozdíl od svých demokratických předchůdců byli poslední tři velvyslanci (Richard Graber, William Cabaniss, Craig Stapleton) oceňováni za svůj pozitivní přístup k podnikatelské sféře. (Dva z nich se museli potýkat s nepříjemnou otázkou radaru, který většina Američanů v ČR odmítá, ale nikdo to nedával za vinu přímo jim.) Praha je žádanou destinací pro politické velvyslance a je možné, že post získá někdo z dlouhodobých Obamových podporovatelů z Chicaga. Chicago je zároveň i centrem českých přistěhovalců. Pravděpodobně nejlepším spojením obou světů by bylo, kdyby Obama našel byznysmena s vazbami na české emigrantské kruhy, který by tak měl dobré předpoklady pro podporu byznysu i české kultury.

 

Občas se zde v pátek budeme ohlížet do minulosti a přinášet vám v češtině Final Wordy, které mají co říct i dnes. Článek původně vyšel 20. ledna 2009 v angličtině pod názvem Changing of the guard.

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2017-01-20

© 2021 E.S. Best s.r.o.