FSFinalWord.cz

Březen 03, 2017

Friday Edition: Zeman (zase) prezidentem?

Vytáhli jsme z archivu první zmínku o Miloši Zemanovi coby prezidentovi. Pochází z roku 2001. Je zajímavé, že i tehdy vše začalo kritikou České televize.

 

Podle informací časopisu Týden se v ČSSD šušká, že Miloš Zeman plánuje oznámit svou kandidaturu na prezidenta. Zeman opakovaně tvrdí, že v dubnu plánuje rezignovat na funkci předsedy strany a s koncem své vlády začít žít jako důchodce na své chalupě na Vysočině. To už veřejně zpochybnilo několik lidí, včetně Václava Klause. Zeman má podle nich úplně jiné tajné plány. Jiní tvrdí, že od Zemana by bylo chytré úplně opustit politiku dřív, než jeho strana v roce 2002 ostudně prohraje volby. ČSSD zatím nemá jasného prezidentského kandidáta a místopředsedkyně strany Jitka Kupčová říká, že neslyšela nic o tom, že by měl Zeman o pozici zájem. Ze současného pohledu to ale vypadá, že nedávná Zemanova kritika na adresu Václava Havla (především ohledně České televize) by mohla být prvním nakročením na Hrad.


Občas se zde v pátek budeme ohlížet do minulosti a přinášet vám v češtině Final Wordy, které mají co říct i dnes. Článek původně vyšel 20. února 2001 pod názvem Zeman for President?

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2017-03-10

© 2022 E.S. Best s.r.o.