FSFinalWord.cz

Březen 03, 2017

Friday Edition: Dlouhé prsty bývalého guvernéra

Hospodářské noviny dnes přinesly šokující informaci, že Josef Tošovský vyvázl loni z nehody, kterou způsobil ve státě Virginie nedaleko Washingtonu, s pokutou ve výši pouhých 200 dolarů. Červené ferrari, které řídil bývalý guvernér České národní banky, bylo úplně na šrot (foto zde), a tři lidé byli zraněni, i když ne vážně.

 

Našli jsem inkriminované soudní rozhodnutí. Tošovského původně obvinili z bezohledné jízdy (reckless driving), za kterou hrozí až rok ve vězení, nebo pokuta 2500 dolarů, případně obojí (Class 1 misdemeanor). Státní zástupce ale z neznámého důvodu obvinění překvalifikoval na nesprávný způsob jízdy (improper driving), za který hrozí maximálně pokuta 500 dolarů. Tošovský vinu odmítl a byla mu uložena pokuta 250 dolarů (ne 200, jak uvedly HN). Musel také zaplatit náklady soudního řízení ve výši 67 dolarů.

 

Jde o velmi mírný trest. Pro srovnání - pokuta za projetí semaforu na červenou je 151 dolarů, za parkování na místě pro invalidy pak 201 dolarů.

 

Zjevně se za něj někdo přimluvil. Měli by Češi být hrdí nebo znepokojení, že mají někoho s takovou protekcí v okolí světového mocenského centra?

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2017-03-17

© 2021 E.S. Best s.r.o.