FSFinalWord.cz

Červen 06, 2017

Friday Edition: Startovací manželky

Bohuslav Sobotka není prvním českým předsedou vlády, který má potíže se svou startovací manželkou. Už několik premiérů před ním si našlo své trofejní manželky. Takto jsme o této problematice psali v prosinci 2009.


Říká se, že za komunismu byl sex úžasný, protože nebylo moc co jiného dělat. Co chybělo, byly předmanželské smlouvy, které udržovaly vášeň v těch správných mezích. Nikdy si bez žádné takové smlouvy „ano“ neříkejte, radí Donald Trump mužům s ambicemi. Mnozí čeští politici a byznysmeni však už zaplatili vysokou cenu za to, že si tento kapitalistický nástroj nezajistili. Jiří Paroubek zvládl přechod od startovací manželky k té trofejní poměrně dobře i bez předmanželské smlouvy, a to odškodněním chudinky Zuzany několika pěknými pozemky. Hůře je na tom Mirek Topolánek, kterého jeho budoucí ex prostě nechce pustit. Podle Blesku požaduje Pavla za podpis na tečkované čaře 15 miliónů Kč. Kde by ale vůbec vzal tolik peněz (no řekněte)? Ten horší scénář je, že se dohodnou na rozdělení oficiálního i neoficiálniho majetku, ale že si to pak ona i přesto rozmyslí a zveřejní ten inkriminující seznam politických přešlapů. Nazvěme to pomstou startovací manželky.

 

 

Občas se zde v pátek budeme ohlížet do minulosti a přinášet vám v češtině Final Wordy, které mají co říct i dnes. Článek původně vyšel 16. prosince 2009 v angličtině pod názvem Starter wives.

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2017-06-09

© 2021 E.S. Best s.r.o.