FSFinalWord.cz

Červen 06, 2017

Friday Edition: Zaorálkova vzpoura ve věci OKD

Privatizace a následný bankrot OKD je stále vděčné volební téma. Miloš Zeman se ho zase včera večer na TV Barrandov chopil. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek kdysi také na OKD stavěl svoji image rétora. Ale pak se poměry v ČSSD změnily a Zaorálek se podřídil vyšším stranickým zájmům. Vrátí se k tomuto tématu coby volební lídr ČSSD?

Tak jsme o Zaorálkově vzpouře proti EU ve věci OKD psali v červenci 2011.


Češi vstoupili do Evropské unie dobrovolně, „koloniální“ autoritu EU ale podkopávají podobně, jako to dříve dělala některá dobytá území. Poslanec za ČSSD Lubomír Zaorálek se včera opřel do Evropské komise kvůli jejímu rozhodnutí zastavit šetření ve věci nedovolené podpory při privatizaci OKD. Prohlásil, že generální ředitel pro hospodářskou soutěž Alexander Italianer je ve střetu zájmů, neboť kdysi pracoval pro Pavla Teličku, který zase pracuje pro vlastníka OKD Zdeňka Bakalu (a je také poradcem české vlády). Zaorálkovy výroky v tisku jsou projevem otevřené vzpoury vůči EU. A jako by toho nebylo málo, je tu ještě unijní úředník Aleš Musil, kterému ekonomický server bne nepřímo přisoudil nálepku člověka, který v roce 2009 za zády generálního ředitelství pro hospodářskou soutěž varoval ČEZ před chystanou razií. Neschopnost vypořádat se s takovými projevy neposlušnosti už v historii srazila na kolena více než jednu koloniální mocnost.

 

  

Občas se zde v pátek budeme ohlížet do minulosti a přinášet vám v češtině Final Wordy, které mají co říct i dnes. Článek původně vyšel 16. prosince 2009 v angličtině pod názvem Anti-colonial insubordination.

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2017-06-16

© 2024 E.S. Best s.r.o.