FSFinalWord.cz

Červen 06, 2017

Friday Edition: Manažerský prezident

Vratislav Kulhánek včera v Radiožurnálu řekl, že je o něm známé, že politika není zrovna jeho oblíbenou disciplínou. Na prezidenta prý kandiduje kvůli pocitu povinnosti vůči své zemi. Musíme ocenit jeho upřímnost. Podobně se vyjadřoval před 15 lety, když vysvětloval, proč neočekává kariérní růst v rámci VW. Psali jsme o tom v roce 2002.

 

Na základě ankety 300 expertů jmenovaly v roce 2002 Lidové noviny šéfa Škody Auto Vratislava Kulhánka manažerem roku. Tomáš Němeček z Respektu se podivoval nad tím, co tak úžasného Kulhánek v předchozím období udělal. Němeček upozornil na to, že zisky Škody loni klesly o třetinu a letos se zatím nedaří naplňovat ani skromný cíl udržet loňské prodeje. Vítěz ankety LN v kategorii manažer roku v telekomunikacích a ředitel Eurotelu Terrence Valeski prohlásil, že je Kulhánkova role ve Škodě převážně ceremoniální. Valeski prý osobně upřednostňuje přímé zapojení do chodu firmy. Kulhánek v nedávném rozhovoru v rádiu přiznal, že neočekává další vzestup ve firemní hierarchii, protože s experty Volkswagenu se nemůže rovnat. Kulhánek je sice předsedou představenstva Škody, není ale žádným tajemstvím, že firmu ve skutečnosti řídí Němci. Jak by to ale vypadalo, kdyby se českým manažerem roku stal Němec?

 

Občas se zde v pátek budeme ohlížet do minulosti a přinášet vám v češtině Final Wordy, které mají co říct i dnes. Článek původně vyšel 26. června 2002 v angličtině pod názvem Manager of the Year.

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2017-06-30

© 2021 E.S. Best s.r.o.