FSFinalWord.cz

Březen 03, 2018

Friday Edition: Náhodná vražda

Věta Andreje Kisky o tom, že vražda dvou mladých lidí na Slovensku mohla být náhodná, ale že to stejně vypovídá o situaci ve své zemi, nám připomněla zapomenutou vraždu šoféra bentley v listopadu 2007 v Praze. Tak zněl Kiskův výrok 4. března tohoto roku:


„Aj keby sa ukázal byť motív vraždy dvoch mladých ľudí akýkoľvek, aj keby bol hoci aj nejaký náhodný, veľké množstvo ľudí je presvedčených, že táto tragédia v mnohom odráža všeobecnú slovenskú realitu.“

A takto zněl náš komentář v roce 2007:


Každý, kdo jezdí po Praze luxusním autem, by se teď měl třást ve svém ručně šitém koženém sedadle, protože podle policie vypadá nedávná vražda řidiče bentley jako „náhodné loupežné přepadení.“ Pokud máme věřit policii, běžní zloději teď tedy své oběti zabíjejí čtyřmi ranami do hlavy a hrudníku z bezprostřední blízkosti. Je to zhruba stejně věrohodné jako tvrzení, že se pražský policejní náměstek v roce 2005 devětadvacetkrát bodl a pak se oběsil. Svými za vlasy přitaženými vysvětleními se policie zjevně snaží zakrýt závažné zločiny s napojením na podsvětí. To je pro zákona poslušné občany dobrá zpráva, a to i pro ty bohaté, protože to znamená, že je nikdo na ulici „náhodně“ nezastřelí, nebo za ně doma „nespáchá sebevraždu.“ Pro pověst policie je to ale zničující. Policisté by byli mnohem důvěryhodnější, kdyby řekli, že řidič bentley byl možná zastřelen jako výstraha pro jeho šéfa, generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka. To by ale otevřelo Pandořinu skříňku o velikosti Sazka Areny.

 

 

Občas se zde v pátek budeme ohlížet do minulosti a přinášet vám v češtině Final Wordy, které mají co říct i dnes. Článek původně vyšel 30. listopadu 2007 v angličtině pod názvem Random crime.

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2018-03-16

© 2022 E.S. Best s.r.o.