FSFinalWord.cz

Listopad 11, 2018

Friday Edition: Michelle bez Prahy

Jak jsme napsali už v září, v Americe vycházejí jedny politické paměti za druhými, ve kterých je alespoň kratičká zmínka o České republice. Bohužel to není případ nové knihy Michelle Obamové. Ačkoli bývalá první dáma USA navštívila Prahu se svým manželem v roce 2009, nezmiňuje se o tom ve své knize „Becoming“. (Mimochodem, název knihy může být slovní hříčka. „Becoming“ znamená „Stávající se“, ale také „Sluší (jí to)".)

O Praze nemluví, tak jsme vybrali pasáž o recepci v Londýně těsně před návštěvou České republiky. Není to nic světoborného, ale umožňuje malé nahlédnutí do života manželky „vůdce světa“.            

 

Později odpoledne jsme s Barackem proplouvali recepcí v paláci a jedli jednohubky s vůdci ostatních zemí G20 a jejich partnery. Povídala jsem si s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a francouzským prezidentem Nicolasem Sarkozym. Seznámila jsem se se saúdským králem, argentinským prezidentem a premiéry Japonska a Etiopie. Snažila jsem se zapamatovat, kdo pochází odkud, a kdo doprovází koho. Příliš jsem toho neříkala ze strachu, že udělám nějakou chybu. Celkově to byla důstojná událost s přátelskou atmosférou, která mi připomněla, že i hlavy států dokáží konverzovat o dětech a vtipkovat o britském počasí.

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2018-11-30

© 2021 E.S. Best s.r.o.