FSFinalWord.cz

Leden 01, 2019

Friday Edition: Ivan Langer není Julius Šuman

Exministr vnitra Ivan Langer prohrál boj u soudu proti Českému rozhlasu ohledně článku, který podle jeho názoru vyvolával dojem, že může být Julius Šuman. Informovaly o tom dnešní Lidové noviny (zkrácená verze je zde). Langer spor prohrál částečně i kvůli tomu, že ho soud považoval za veřejně činnou osobu, která musí snést větší míru veřejné kritiky.


Také jsme z původního článku měli za to, že autor chtěl vyvolat dojem, že je Langer Šuman. Měli jsme své pochybnosti a tak o tom tehdy napsali:


Janek Kroupa z Českého rozhlasu pátrá po „anonymní skupině,“ která pod jménem Julius Šuman zveřejňuje na Twitteru kompromitující nahrávky Andreje Babiše. Kroupu policejní zdroj zavedl do domu v Olomouci, kde se nacházely další nahrávky. Protože dům vlastní blízký přítel bývalého ministra vnitra Ivana Langera Ivan Kyselý, Kroupa naznačil, že by za Šumanem mohl stát právě Langer. „Langer mě nemá rád,“ potvrdil Kroupovi Babiš. Problémem ovšem je, že Kroupa nezveřejnil žádné důkazy o tom, že za Šumanem skutečně stojí „skupina“ lidí, a už vůbec ne o tom, že v ní figurují Kyselý s Langerem. Ve skutečnosti vše, co Kroupa zveřejnil, může úplně stejně ukazovat na generálního ředitele ČEZu Daniela Beneše. Langer není žádný andílek, ale při hrozbě povolebního převzetí ČEZu Babišovými lidmi by každé pátrání po Juliusi Šumanovi mělo raději než u Langera začít u bezpečnostního a PR aparátu pod vedením Beneše a Martina Romana.

 

 

Občas se zde v pátek budeme ohlížet do minulosti a přinášet vám v češtině Final Wordy, které mají co říct i dnes. Článek původně vyšel 3. července 2017 pod názvem Je Julius Šuman ČEZ?

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2019-01-18

© 2024 E.S. Best s.r.o.