FSFinalWord.cz

Leden 01, 2019

Friday Edition: Hostem dnešní Topol Show bude Topol

Bývalý premiér Mirek Topolánek spouští příští týden svoji novou talkshow Topol Show a my mu přejeme mnoho úspěchů. Předestírá, že to bude „takový jerevanský Týden s prezidentem. Akorát ne každý týden, bez prezidenta a bez Soukupa. Takže ve všech směrech lepší.”

 

V tomto duchu si snad byznysmen a moderátor Topol jednoho dne pozve jako hosta bývalého politika Topola. Nestává se totiž příliš často, že jde někdo z byznysu do politiky, pak zpátky do byznysu a nakonec do médií. Topolánek by mohl konfrontovat sám sebe a ptát se, jak se tyto různé světy snaží skloubit své zájmy.

 

Jak to například dopadlo s neúnosnými úplatky, o kterých mluvil před skupinou představitelů zahraničních firem 8. března 2010, tedy měsíc před tím, než musel odejít z politiky? Už se platí méně? Tehdy říkal doslova toto:

 

Já připouštím, že dneska ty stavební marže díky krizi jsou dole a nosit ty igelitky prostě už nikoho nebaví. Nicméně tady musí být dvě strany. Ta jedna strana, která bere, a ta jedna strana, která platí. Já jsem pro velmi významnou dohodu, a proto jsem uvítal nakonec i ten brněnskej příklad, kdy někdo našel odvahu konečně na ten problém ukázat. Já jsem v tom Brně, protože jsem člověk z byznysu, mluvil s těmi podnikateli v posledních letech mnohokrát a říkali mi, už to není únosné, už to není 5-7, už to je 15-20, tak s tím něco dělejte. A já říkám – a budete na tom se podílet nějak, budete na tom participovat? Tak jsi blbý, tak já tady podnikám, musím tady žít, musím živit zaměstnance. Říkám pak si ale nestěžujte prostě. Potřebujeme někoho chytit za ruku, potřebujeme ty lidi usvědčit. Nejlepší edukace je samozřejmě přirozená represe, to, že se někdo nechá chytit. Pak samozřejmě ty systémové změny, které tady předkládám. 

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2019-01-25

© 2024 E.S. Best s.r.o.