FSFinalWord.cz

Červenec 07, 2019

Friday Edition: Topolánek a Roman na jachtě

Před 10 lety Mirek Topolánek a Martin Roman kuli pikle na jachtě v Toskánsku. Dovolujeme si citovat část jedné reportáže z tisku té doby:

 

Propojení politických špiček a energetického gigantu ČEZu je mnohem horší, než jsme si dovedli představit. Jak dokazují fotky, které získal deník Aha!, šéf ODS Mirek Topolánek, jeho věrný lobbista Marek Dalík a exministr dopravy Aleš Hřebíček (ODS) se totiž potkali v Itálii i s šéfem ČEZu Martinem Romanem.

 

Takže zatímco nás ostatní čekají zřejmě vyšší daně z přidané hodnoty a nejspíš i nižší sociální dávky, pár vyvolených v čele s expremiérem Mirkem Topolánkem, jeho lobbistou Markem Dalíkem i exministry Milanem Urbanem z ČSSD a Alešem Řebíčkem z ODS už zase nejspíš kují pikle, jak ze státního rozpočtu vymlátit co nejvíce. Jak jinak, pro vlastní kapsu. Zřejmě i z tohoto důvodu se „potkali“ ve stejný čas a na stejném místě...

 

Šéf ČEZu Martin Roman jen Blesku přiznal, že se s Urbanem i Johanedesem viděl: „Už loni jsme si vše objednali. Je jen náhoda, jestli tam byl ve stejné době někdo další,“ řekl Roman.

 

Opravdu, pane Romane? O náhodě nemůže být ani řeč, ve stejnou dobu a na stejném místě trávili dovolenou šéf ODS Mirek Topolánek, jeho pravá ruka Marek Dalík, exministr dopravy Aleš Řebíček, místopředseda ČSSD Milan Urban a vlivný lobbista ČEZu Vladimír Johanes.

 

Právě posledně jmenovaný muž potvrzuje, že politici s firmou ČEZ "pečou" daleko víc, než se čekalo. Na jednom ze snímků se na jachtě Aleše Řebíčka u toskánského ostrůvku Monte Argentario prohání šéf ČEZu Roman s manželkou Lenkou. Na dalším snímku stojí lobbista ČEZu Johannes, Mirek Topolánek, Aleš Řebíček a Lucie Talmanová.

 

Znovu se ptáme - náhoda? Tomu se chce ale těžko uvěřit! Jen před pár týdny totiž poslanci schválili zákon o emisních povolenkách, které ČEZu přihrají desítky miliard. Exministr průmyslu Urban (ČSSD), který byl jedním z navrhovatelů zákona byl také hostem na Řebíčkově jachtě.

 

A aby toho nebylo málo, Urban stojí i za nápadem, aby ČEZ financoval malé ekologické elektrárny do měst. Podle Hospodářských novin může ČEZ na tento projekt u volnit až 25 miliard korun.

 

Česko čeká příští rok rekordní schodek státního rozpočtu – 209 miliard korun! A ti, kteří nás do dluhů dovedli, hýří penězi ve slunné Itálii. Expremiér Mirek Topolánek a jeho věrný lobbista Marek Dalík se sešli i s opozičním exministrem průmyslu Milanem Urbanem... Co je spojuje?

 

Kromě kontroverzního podnikatele Romana Janouška, zřejmě i touha vysát peníze z našich kapes. Blesk proto prosí: Už dost!

 

Ano, článek je z Blesku (zde), který tehdy vlastnili Švýcaři. Nyní je ale vlastníkem Daniel Křetínský, který zbohatl na majetku ČEZu a pro kterého už Topolánek pracuje.


Blesk proto víc neprosí: Už dost!

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2019-07-26

© 2022 E.S. Best s.r.o.