FSFinalWord.cz

Listopad 11, 2019

Friday Edition: U Klausových nosila za totáče kalhoty Livia

Výňatek z rozhovoru Jaroslava Plesla v časopisu Týden z 2. prosince 2013 s bývalým americkým velvyslancem Williamem Luersem, který též přijde na pódium v průběhu Koncertu pro budoucnost 17. listopadu na Václavském náměstí.

  

Potkal jste se v Praze s některým z ekonomů, kteří později sehráli důležitou roli při transformaci?

 

Po svém odjezdu z Československa jsem řídil tři programy, na nichž jsme se dohodli s Chňoupkem. Jeden se týkal ekonomiky a v roce 1987 jsme na Princetonské univerzitě uspořádali seminář. Přijeli tam Vladimír Dlouhý a Livia Klausová, manželka Václava Klause. A také Valtr Komárek. Tam jsem je všechny poznal. Znal jsem lidi z Prognostického ústavu a z Ekonomického ústavu Akademie věd. Celý program se mnou připravoval muž, jehož jméno si už nepamatuji. Pracoval v Ekonomickém ústavu AV, ale byl to jednoznačně agent. Nicméně byl velmi rozumný a měl blízko ke stranickým strukturám.

 

Klause jste v létě 1989 v Americe nepotkal?

 

Ne. On se na mě po revoluci vždycky trochu zlobil, protože jsem na všechny akce zval jeho ženu, ale on nikdy pozvánku nedostal. Nicméně pozvánky vydávala vaše vláda, já musel tu volbu přijmout. A vybírána byla ona…

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2019-11-01

© 2021 E.S. Best s.r.o.