FSFinalWord.cz

Leden 01, 2020

Friday Edition: Donald Jr. mluvil plynule česky už od tří let

Výňatek z nové knihy Donalda Trumpa Jr. „Triggered: How the Left Thrives on Hate and Wants to Silence Us (Uražení: Jak se levice pase na nenávisti a snaží se nás umlčet).


 

Ačkoli se mi velmi líbila příroda (kolem Zlína), nejdřív jsem vůbec nebyl nadšený z toho, že bych měl mluvit česky. Moje matka a prarodiče na mě začali mluvit česky tak brzo, že jsem ve třech letech mluvil naprosto plynně. Někdy jsem nemohl rozeznat češtinu od angličtiny. Věděl jsem jenom, že se mi kamarádi doma v New Yorku smáli, když jsem náhodou do češtiny sklouzl. Dodnes mám jasnou vzpomínku, jak jsem jednou večer seděl v babiččině kuchyni a z plna hrdla křičel (česky) „Nechci mluvit česky!“ Naprosto jsem si neuvědomoval, že to dělám.

 

Jen tak mimochodem, jsem si jistý, že kdyby mě někdo slyšel promlouvat česky, tak by to bral jako jistý důkaz, že jsem spolčený s Ruskem. Dokonce jsem i v televizi slyšel, jak nějací experti můj druhý jazyk používají jako důkaz, že miluju „matku Rus.“ Nejenže je český jazyk jiný než ruský, ale Češi Rusko nemají rádi. Kdyby se tito pomatenci obtěžovali naučit se vzájemnou historii těchto dvou zemí, věděli by, že Sovětský svaz okupoval Československo od skončení druhé světové války až do pádu Berlínské zdi. Rusové v té zemi zničili mnohé. Takže tam se určitě nejedná o nějakou lásku. Nyní je ale důležitější to, co se povídá než daná fakta.

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2020-01-31

© 2021 E.S. Best s.r.o.