FSFinalWord.cz

Srpen 08, 2020

Friday Edition: Po invazi honem pryč

Budoucí americká velvyslankyně v Československu Shirley Temple Blacková se ocitla v Praze 21. srpna 1968 a vyřítila se odsud o den později. Tak o tom informovaly New York Times:

 

Shirley Templeová kvůli invazi uvízla v Praze

 

ATHERTON, Kalifonie, 20. srpna - Charles A. Black, manžel bývalé dětské hvězdy Shirley Templeové, dnes uvedl, že jeho manželka byla v Praze, když sovětská vojska vpadla do Československa. Řekl však, že si obavy nedělá.

 

„Nikdy se o ni nebojím“, řekl pan Black, povoláním investor, „ale byl bych nesvědomitý, kdybych se ji nesnažil probudit a říct jí, co se děje.“ Předpokládal, že v tu dobu bude spát ve svém pokoji v pražském hotelu Alcron.

 

Paní Blacková, které je 41 let, odjela 13. srpna ze svého domova v Kalifonii a při cestě do Prahy strávila tři dny ve Vídni. V českém hlavním městě se zúčastnila schůze Mezinárodní federace společností pro roztroušenou sklerózu, jejíž je spoluzakladatelkou a viceprezidentkou.

 

Pan Black dále sdělil, že z Prahy měla odjet ve středu a zamířit do Paříže a San Francisca.

 

New York Times, 21. srpna 1968

 

---

 

400 se dostalo do Západního Německa


WAIDHAUS, Západní Německo, 22. srpna (Associated Press) - Více než čtyři sta amerických turistů a pedagogů se dnes vyřítilo z Československa.

 

Američané, mezi nimi i bývalá herečka Shirley Temple Blacková, projeli v konvoji asi stovky soukromých automobilů, na jejichž začátku a konci byla vozidla velvyslanectví Spojených států amerických v Praze.

 

New York Times, 23. srpna 1968

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2020-08-28

© 2024 E.S. Best s.r.o.