FSFinalWord.cz

Prosinec 12, 2020

Friday Edition: Odkud vedly gorilí stopy?

Češi se oficiálně nikdy nedozvěděli, kdo stál za gorilími stopami, které se v únoru 2012 objevily před sídlem společnosti Penta v centru Prahy. Zapomnělo se na ně až do tohoto týdne, kdy slovenská policie zadržela a obvinila spoluvlastníka Penty Jaroslava Haščáka. Jeho obchodní partner Marek Dospiva tehdy řekl, že za stopami stojí kreténi.

 

Jaroslav Plesl, tehdejší redaktor Hospodářských novin, koncem února 2012 napsal pod titulkem „Kdo se nejvíc zasmál stopám Gorily“ následující řádky (celý placený text zde):

 

Na první pohled je jasné, že nápad spojit v centru Prahy gorilími stopami oblíbená místa manažerů Penty pochází z dílny PR agentury, která si tentokrát honorář skutečně zasloužila. Také to však znamená, že kampaň proti Pentě někdo platí. Na neziskové organizace tentokrát nesázejme. Je evidentní, že na Pentu míří konkurence.

 

„Kreténi,“ prohlásil na adresu zadavatele akce šéf Penty Marek Dospiva, jako by věděl, kdo se snaží ho zesměšnit. Nejsilnějšího soupeře přitom Dospiva proti sobě poštval loni, když se pustil do krvavého boje o Sazku s Kellnerovou skupinou PPF, v jejíž centrále musely černé stopy v ulici Na Příkopě vyvolat salvy smíchu.

 

Co k tomu dodat?

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2020-12-04

© 2021 E.S. Best s.r.o.