FSFinalWord.cz

Leden 01, 2021

Friday Edition: Syřané před Čechy

Dva dny předtím než odešel ve středu z úřadu, a s účinností od 26. ledna, zrušil prezident Donald Trump zákaz vstupu do Spojených států pro Čechy a další lidi, kteří v průběhu předešlých 14 dní pobývali v schengenském prostoru. Jak jsme napsali 14. ledna, zákaz podepsal 11. března 2020 a v platnosti ho nechal více než 300 dní. Při jeho zrušení uvedl, že nový požadavek ze strany Centra pro kontrolu nemocí na testování pro vstup do USA je dostatečný.

 

Ještě předtím než Trumpovo nové vyhlášení nabylo účinnosti, mluvčí Joea Bidena Jen Psakiová napsala na Twitter, že zákaz vstupu pro Čechy a další nebude zrušen. „Vzhledem k tomu, že se pandemie zhoršuje a po celém světě se objevují nakažlivější varianty, není vhodná doba rušit omezení na mezinárodní cestování,” řekla. „Na doporučení našeho lékařského týmu nemá Bidenova administrativa v úmyslu tato omezení k 26. lednu zrušit. Ve skutečnosti plánujeme posílit opatření v oblasti veřejného zdraví kolem mezinárodního cestování, abychom dále zmírnili šíření covid-19.”

 

O den později, první Bidenův den v úřadu, nový prezident zrušil Trumpův zákaz vstupu ze 6. března 2017 týkající se vstupu osob z Íránu, Libye, Somálska, Súdánu, Sýrie a Jemenu. „Neotočíme se zády k našim hodnotám tím, že necháme v platnosti diskriminační zákazy vstupu do Spojených států,” řekl Biden.

 

Jen abyste věděli, s kým máte tu čest.

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2021-01-22

© 2022 E.S. Best s.r.o.