FSFinalWord.cz

Květen 05, 2021

Friday Edition: Kellner a Uzel

Na Petra Kellnera, kdysi nejmocnější osobu českého oboru pojišťovnictví, který zemřel 27. března tohoto roku, se bude vzpomínat ještě hodně dlouho. Na Vlastimila Uzla, do předání titulu Kellnerovi taktéž nejmocnější osobu v českém oboru pojišťovnictví, který zemřel 5. května 2003, se už prakticky úplně zapomnělo.

 

O Uzlově smrti nebylo napsáno téměř nic, snad vyjma článku, který v červnu 2003 vyšel v malotirážním časopisu Pojistný obzor České asociace pojišťoven.

 

Nyní přinášíme část nekrologu, jehož celé znění naleznete na straně 17 publikace, která (kromě zde) nikde jinde na internetu není k dispozici:

 

Ohlédnutí za JUDr. Vlastimilem Uzlem

 

Jeden z nejvýznamnějších odborníků v pojišťovnictví JUDr. Vlastimil Uzel by 30. června 2003 oslavil své šedesáté osmé narozeniny. Pokud by na to vůbec uprostřed své činorodé práce našel čas. Elegantní, usměvavý, uctivý, s jemným nádechem zdrženlivosti anglického gentlemana, vždy připraven pomoci a poradit.

 

Celý jeho život byl svázán s Českou pojišťovnou (neuvěřitelných 45 roků!), v níž dosáhl met nejvyšších - předsedy představenstva a generálního ředitele. Pojišťovně zůstal věrný i v důchodovém věku, kdy by si již mohl užívat zaslouženého odpočinku. S plným nasazením vykonával funkci poradce generálního ředitele.

 

Stačila chvilková nepozornost řidiče, který v pondělí 5. května přehlédl chodce na přechodu v centru Prahy, a tragédie byla zpečetěna - pan Uzel zemřel týž den na následky zranění.

 

Uzel pro PPF pracoval poté, co Kellnerova firma převzala pojišťovnu, avšak ani ona se o jeho smrti nezmínila. Jak jsme napsali v lednu 2016, dlouholetý šéf České pojišťovny byl jedním z nejvýznamnějších byznysmenů v zemi, ovšem poté, co ho srazilo auto, to vypadá, jako by snad ani nikdy neexistoval.

 

Přečtěte si celý jeho nekrolog dříve, než nás někdo donutí ho odstranit.

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2021-05-07

© 2021 E.S. Best s.r.o.