FSFinalWord.cz

Duben 04, 2022

Friday Edition: Konfiskační prezident

Ve středu tohoto týdne schválila Sněmovna reprezentantů USA poměrem hlasů 417 ku 8 Zákon o zabavení majetku pro obnovu Ukrajiny.

 

Zde jsou dva hlavní odstavce usnesení:

 

(1) Prezident by měl podniknout všechny ústavní kroky k zabavení a konfiskaci majetku pod jurisdikcí Spojených států zahraničním osobám, jejichž bohatství pochází částečně z korupce spojené s režimem ruského prezidenta Vladimira Putina nebo z jeho politické podpory a vůči nimž prezident zavedl sankce.

 

(2) Prezident by měl prostřednictvím pokynů, licencí nebo jiných předpisů, které mohou být vydány, a způsobem, který je v souladu s řádným právním procesem, zabavit veškerý majetek nebo účty podléhající jurisdikci Spojených států, jejichž hodnota přesahuje 2 000 000 USD a které patří ruským energetickým společnostem nebo zahraničním osobám, jejichž majetek pochází částečně z korupce spojené s režimem ruského prezidenta Vladimira Putina nebo jeho politické podpory, a na které prezident uvalil sankce.

 

Výtěžek má být použit ve prospěch ukrajinského lidu. Pokud se Joe Biden stane konfiskačním prezidentem, bude nepochybně inspirovat další.

Vytištěno z: https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2022-04-29

© 2022 E.S. Best s.r.o.